Оновлять портал міськради і створять чат-бот: у Вінниці підписали Меморандум з Мінцифри та Фондом Східна Європа

Вінницька міська рада сьогодні, 19 травня підписали Меморандум про співпрацю з Фондом Східна Європа та Міністерством цифрової трансформації.

В результаті цього серед іншого очікується оновлення вебпорталу Вінницької міської ради, створення чат-боту з отримання адміністративних послуг, проведення освітніх заходів для представників органу місцевого самоврядування тощо.

Як повідомляється на сайті Вінницької міської ради, Меморандум підписали онлайн за допомогою порталу державних послуг “Дія”, повідомляє сайт Вежа

Його підписано у межах реалізації ІІ фази Програми «Електронне урядування задля підзвітності влади та участі громади» (EGAP) за участі Швейцарської агенції розвитку та співробітництва та Міністерства цифрової трансформації. Співпраця передбачає подальшу підтримку Вінниці Програмою EGAP у розвитку електронних послуг та електронної демократії.

Під час підписання державний секретар Міністерства цифрової трансформації України Дмитро Маковський назвав Вінницю “амбасадором впровадження новітніх технологій”. А директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Ніколь Рудер згадала, як починалася співпраця з Вінницею ще коли місту передали трамваї з Цюріха.

– Мені надзвичайно приємно брати участь у цій подій та  плідно співпрацювати з Вінницею і міським головою Сергієм Моргуновим. Саме з Вінниці ми почали нашу швейцарсько-українську співпрацю майже 20 років тому. Вона починалася з трамваїв, які стали двигуном трансформації. Це дійсно надзвичайно плідна співпраця, і зараз ми дуже раді спостерігати, як Вінниця перетворилась у справді інноваційне технологічне сучасне місто, яке є лідером в Україні з розвитку інформаційних технологій, надання якісних публічних послуг своїм мешканцям», – сказала .

– Приємно чути гарні слова, але приємніше те, що програму, яку ми спільно розпочинали з 2015 року, ми продовжимо. Я хочу сказати слова вдячності в першу чергу Швейцарського бюро співробітництва за системну роботу в різних напрямках розвитку місцевого самоврядування та інфраструктури Вінниці.  Сьогодні це найнадійніший наш партнер, з яким ми достатньо ефективно співпрацюємо вже близько 20 років. Якщо говорити про систему надання адміністративних послуг, то це одна з основних ідеологічних ліній діяльності Вінницької міської ради. Важливо, що в умовах пандемії ми розуміємо, що надання послуг в онлайн-режимі стає ще більш актуальним. І за останні два місяці ми це відчули. Підписання цього Меморандуму надає нам у першу чергу оптимізм і надію про подальшу співпрацю та запровадження нових цікавих практик», – міський голова Сергій Моргунов.

Меморандум про співпрацю підписано на чотири роки. Сторони домовилися про розвиток і впровадження електронних сервісів та інструментів електронної демократії, підвищення кваліфікації працівників Вінницької міської ради  та комунальних підприємств, установ з питань електронного врядування, навчання посадових осіб вінницької міської ради та комунальних підприємств, а також представників громадських організацій, бізнесу та засобів масової інформації з питань електронної демократії.