На Вінниччині непрацюючий цукровий завод планують перетворити у елеватор та біогазову станцію

Кирнасівський цукровий завод, що у Тульчинському районі, не працює вже понад 10 років. Однак нещодавно з’явились інвестори, які готові реконструювати територію заводу. Водночас мешканці селища переймаються, аби обладнання на території цукрового заводу просто не здали на металобрухт. 

Як повідомляє ресурс “Elevatorist.com” з посиланням на “Вінниця. info”, цукровий завод не працює вже понад 10 років, але нещодавно з’явились інвестори, які готові надати 180 мільйонів доларів США, щоб на території заводу побудувати елеватор та біогазову станцію

За словами виконавчого директора ТОВ “Кирнасівський цукровий завод” Сергія Бевзенка, інвестиційний проект розрахований до 2025 року та буде реалізовуватись у два етапи. Протягом перших 2-3 років планують побудувати елеватор. Після цього розпочнуть будівництво біогазової станції.

– Це буде дуже серйозний комплекс не лише для Кирнасівки, але в цілому для регіону. Якщо суму інвестицій — 180 мільйонів доларів — поділити на п’ять років, то зрозуміло, наскільки це серйозні та масштабні капіталовкладення. Це дозволить більшу частину мешканців селища залучити до будівництва, а потім — на виробництві. Зрештою, ми хочемо поставити крапку у протистоянні навколо Кирнасівського цукрозаводу, що триває понад десять років та не дає розвиватися вашому регіону, — зазначає Сергій Бевзенко.

Крім того, інвестори цікавились можливістю відновлення цукрового виробництва на заводі, та за словами фахівців нині це вже неможливо.

Водночас мешканці Кирнасівки вимагали від влади гарантій, що реконструкція заводу насправді відбудеться і що обладнання не виріжуть, щоб продати, як металобрухт. У Меморандумі, який планують підписати із мешканцями селища, передбачена робота “контактної групи”, яка буде моніторити та регулювати усі спірні питання. Щоправда, нині мешканці Кирнасівки взяли час на роздуми та збираються потрапити на прийом до голови Вінницької ОДА Владислава Скальського, щоб обговорити питання реконструкції цукрового заводу.