Міністр оборони спростував заяву Яременка від “Слуги народу” щодо узгодження з Росією закону про статус Донбасу

Міністр оборони України Андрій Загороднюк спростував заяву представника президентської фракції “Слуга народу” Богдана Яременка про те, що новий закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей буде узгоджуватися з Росією. 

Таку заяву Загороднюк зробив сьогодні, 9 жовтня у Вінниці під час конференції “Діалоги про Україну”, яка відбулася в залі обласної філармонії та мала на меті обговорити позицію України в контексті імплементації т. зв. “формули Штайнмаєра”, повідомляє сайт Вежа

Крім того на цій конференції висловитися з приводу “формули Штайнмаєра” мали можливість місцеві мешканці: зокрема військові, ветерани, волонтери та громадські активісти.

Відповідаючи на запитання журналіста Vежі щодо того, яким чином новий закон про особливий статус узгоджуватиметься з Росією (як про це раніше заявив Яременко), міністр оборони заявив, що слова представника “Слуги народу” не відповідають дійсності.

 – Це не правда. Ну як можна щось узгоджувати з Росією, що приймається як закон України? Я не чув цього його вислову, але абсолютно ніякий закон України з Росією не має узгоджуватися. Це наша держава, це наше законодавство, це наша Верховна Рада, – сказав міністр.

У цей час з зали почулися вигуки ветеранів “то виганяйте цього Яременка!”

Нагадаємо, що за повідомленням “Інтерфакс-Україна”, голова парламентського комітету з питань зовнішньої політики і міжпарламентського співробітництва (фракція “Слуги народу”) Богдан Яременко заявив про те, що певні позиції нового закону про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей будуть узгоджуватися з Росією.

“Готувати (законопроект, – ред.) буде Верховна Рада України. Немає жодних сумнівів, що оточення президента, його радники, співробітники Офісу президента будуть задіяні в цій роботі, оскільки вони є учасниками переговорів із РФ, носіями знань про те, які умови окреслені, і з посередниками міжнародними, і Російською Федерацією як державою, котра може диктувати нам умови, оскільки її війська знаходяться на нашій території. Йдеться про консультаційні послуги, про надання пропозицій. Вирішальне слово – за Верховною Радою”, – зазначив Яременко.