До кінця наступного року на Вінниччині зникнуть військкомати. Що буде замість них?

В Україні розпочалася реформа, в рамках якої будуть ліквідовані військові комісаріати. Точніше замість них почнуть створювати територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Пілотний проект був успішно впроваджений в Чернігівській області, далі поетапно реорганізація буде здійснюватися в інших регіонах держави. Так, Вінниччина має «позбутися» військкоматів до 25 грудня 2019 року. Про це сьогодні розповів обласний комісар Олег Вінницький, пише NaПариже.

«Експеримент щодо створення територіальних центрів був зроблений на базі обласного і одного районного військкоматів Чернігівської області. До кінця 2018 року терцентри мають запрацювати у Дніпропетровській, Одеській, Чернігівській та Рівненській областях. Вінницька має перейти на новий формат роботи до 25 грудня 2019 року. Зараз ідуть підготовчі роботи, а з  першого січня почнемо реформувати», - зазначив Олег Вінницький.

Метою створення таких центрів, каже Олег Вінницький є підвищення ефективності роботи з військовозобов’язаними, резервістами і ветеранами в системі надання послуг з їх соціального і правового захисту.

«Існуючий стан довіри громадян до військових комісаріатів після того, як виконувалися заходи по мобілізації з 2014-2016 роки,  бажав би бути кращим. Крім того, назва та й функції військових комісаріатів носили розпорядчо-примусовий характер і вид діяльності. Від цього дано завдання відійти і новим центрам більше уваги звертати на роботу з підвищення рівня довіри суспільства до військових структур , покращити взаємодію з громадянами. Буде можливість більш ефективно здійснювати громадський контроль за діяльністю військових структур», - зазначив Олег Вінницький.