Вінниці повернули один з найстаріших пам'ятників

У центр Вінниці вже встановили найстаріший пам’ятник, який символізує набуття містом Магдебурзького права. Світлини вже встановденого монумента опублікували у спільноті "Дизайн міського середовища" у соцмережі "Фейсбук", передає Depo.Вінниця, пишуть "Вінницькі новини".

Повідомляється,що даних, якій саме події мали присвятити пам'ятник, - не збереглося. Пізніше, у 1921 році, більшовицька влада встановила колону на місці сучасної Європейської площі у Вінниці на честь вшанування "борців за владу рад". А у 1974 р. під час створення Меморіалу Слави її перевезли до села Павлівки Калинівського району. Для місцевих мешканців монумент став уособленням партизанської слави. Унікальний пам'ятник відшукали у 2017 році. І завдяки зусиллям Центру історії Вінниці та активістів Вінницького історичного товариства він повернувся до міста. Колону реставруали, також провели благоустрій локації, де її встановлено. 

"Впевнений, що ця історична колона, як символ міської самоврядності, органічно впишеться у середмісті. Адже Ратуша на колишній Ринковій площі, де розміщувався вінницький магістрат, на жаль, до наших днів не збереглась. А історична колона, увінчана символічною "золотою кулею-яблуком", чи не найкраще нагадує образ ратуші, що характерно для подібних монументів", - вважає мер Вінниці Сергій Моргунов.

Оновлений монумент вінничанам та гостям міста презентують на День Європи, що відзначатиметься найближчими вихідними .