Які обіцянки встигли виконати народні депутати від Вінниччини у 2019 році

Наприкінці 2019 року аналітичний портал “Слово і Діло” підбив проміжні підсумки рівня відповідальності українських парламентарів. 

Зокрема аналітики порталу нагадали, які обіцянки давали депутати перед виборами, скільки таких обіцянок було, які з них народні обранці вже встигли виконати, а які досі перебувають “у процесі”.

З огляду на цю інформацію був складений проміжний рейтинг відповідальності за результатами 2019 року, пише сайт Вежа

Ми ж вирішили переглянути, які позиції в цьому рейтингу займають депутати, обрані на Вінниччині, які обіцянки кожен з них вже встиг виконати, а які – поки що лишаються обіцянками.

 

Микола Кучер

Рівень відповідальності – 56%, позиція в рейтингу №16

Найвищу позицію в рейтингу посів депутат-мажоритарник Микола Кучер, який увійшов до депутатської групи “За майбутнє” та дав 39 обіцянок і 22 з них вже виконав. Абсолютна більшість виконаних обіцянок цього народного депутата пов’язана з ремонтами та реконструкціями дитячих майданчиків, дитсадків, лікарень, площ та доріг.

Водночас не виконаними лишаються обіцянки, пов’язані зі зміною виборчого законодавства, антикорупційної політики та питання загальноукраїнського характеру.

 

Петро Юрчишин 

Рівень відповідальності – 29%, позиція в рейтингу – №60

Ще один член фракції “За Майбутнє” Петро Юрчишин протягом виборчої кампанії дав 38 обіцянок, з яких 11 вже виконав, 19 перебувають “у процесі” та 8 не виконано.

Враховуючи те, що Юрчишин вже не вперше народний депутат, аналітики згадали йому обіцянки, які він давав у попередній каденції: такі як заборона продажу снеків дітям, будівництво каплички в селі Сальниця, а також низку антикорупційних ініціатив та законів, які би посилювали участь громади в питанні контролю за владою.

Серед виконаних обіцянок Юрчишина – підтримка ініціативи зі зняття депутатської недоторканності, низка нормативних актів, направлених на підтримку ЗСУ та ветеранів АТО, а також спортсменів.

“У процесі” перебувають обіцянки Юрчишина, які він давав зокрема щодо дієвого закону про імпічмент президента, скасування привілеїв для депутатів та створення нових робочих місць.

 

Анатолій Драбовський

Рівень відповідальності – 7%, позиція в рейтингу – №291

“Слуга народу” Анатолій Драбовський протягом виборчої кампанії дав 27 обіцянок, з яких дві вже встиг виконати: аналітики “Слово і Діло” вважають такими обіцянки спростити процедуру імпічменту президента та зняття недоторканності з народних депутатів.

Решта обіцянок Драбовського стосуються виконання меморандуму партії “Слуга народу”, збільшення видобутку українського газу, посилання народовладдя та покарання антикорупціонерів.

 

Максим Пашковський

Рівень відповідальності – 5%, позиція у рейтингу – №320

Один з “найгучніших” депутатів, обраних від Вінниччини до Верховної Ради поки не може похвалитися реальними здобутками під час роботи в парламенті.

Максим Пашковський дав 35 обіцянок в процесі виборчої кампанії, проте поки що аналітики “Слова та Діла” зараховують йому в актив лише дві виконані – аналогічні Драбовському: спрощення процедури імпічменту президента та зняття недоторканності з народних депутатів. Водночас обидві ці норми багато експертів вважають досить сумнівними, позаяк зняття недоторканності, по факту, стало ще більш складним, так само як й процедура імпічменту.

Решта обіцянок, які дав Пашковський під час виборчої боротьби, поки лишаються зі статусом “у процесі”: про розвиток спорту, про спрощення процедури відкликання депутатів, про припинення свавілля правоохоронних та податкових органів, а також 100% покриття України широкосмуговим Інтернетом.

Найбільше здивування викликає те, що організатор “Антикорупційного форуму” у Вінниці, де були присутні, зокрема, проросійські сили, досі не виконав свої обіцянки, котрі стосуються саме протидії корупції.

 

Олег Мейдич

Рівень відповідальності – 4%, позиція в рейтингу – №323

Олег Мейдич, який неочікувано для багатьох виграв вибори на своєму окрузі, під час виборчої кампанії дав 24 передвиборчі обіцянки. З них член фракції “Батьківщини” поки зміг виконати лише одну: як і у випадку багатьох інших депутатів, йдеться про формальне зняття недоторканності з народних депутатів України.

Решта обіцянок цього народного депутата – зокрема щодо зменшення оподаткування, надання пільг учасникам АТО та збільшення пенсій – поки лишаються в статусі “у процесі”. 

 

Рівень відповідальності – 0%

Відразу три депутати, обрані від Вінниччини, за версією “Слово і Діло”, поки не змогли виконати жодну зі своїх обіцянок. Ідеться про представницю “Слуги народу” Ірину Борзову та двох депутатів фракції “За майбутнє” Ларису Білозір та Геннадія Вацака. 

Найбільше обіцянок – 40 – під час передвиборчої кампанії дала саме Лариса Білозір: зокрема вона обіцяла протидіяти запровадженню ринку землі, ремонтувати дороги, парки, сквери, школи та дитячі майданчики.

Значно менше – 26 обіцянок – дав протягом виборчої боротьби Геннадій Вацак: переважно про подолання бідності, зростання доходів людей, покращення соціального та медичного обслуговування. Проте усі ці обіцянки пана Геннадія досі перебувають “у процесі” виконання.

Найменше – лише 8 обіцянок – дала депутатка Ірина Борзова. Вона обіцяла підтримувати молодіжні ініціативи, соціальне підприємництво, а також допомагати людям з інвалідністю. Наразі у пані Ірини лишається ще більша частина каденції, аби виконати свої обіцянки.

Джерело: 
Вінницькі новини