Що сказав Зеленський на прес-конференції: головні тези

У середу, 20 травня, в річницю своєї інаугурації президент Зеленський провів свою прес-конференцію, яка тривала 3 години. Він не став робити вступне слово про свої здобутки за рік та куди рухається країна.

Як відомо, на прес-конференцію не акредитували частину медіа, в тому числі Букви. І лише три журналісти змогли вступити в суперечку з президентом.

Букви зібрали ключові тези з відповідей президента.

Коли запрацюють дитсадки і транспорт

«Що стосується транспорту, дитячих садочків, якщо ми розраховували, що це буде в іншому етапі трішки пізніше. Статистика нам дозволяє деякі етапи переносити і наближувати до сьогодення.Наприклад, сьогодні на уряді розглянуть питання і з 22 травня запрацює транспорт міський і приміський. Між областями ми поки не можемо забезпечити транспорт, бо у нас тільки 6 областей готові до цього.

Транспорт працює з 22 числа, дитсадочки отримають всі вказівки від МОЗ щодо безпекової ситуації і з 25 числа, з понеділка, дитсадочки теж запрацюють”.

Дороги і майданчики

Зеленський пообіцяв  збудувати у 9 разів більше доріг, ніж це було у минулі роки.

“Я хотів би бути президентом, якого запам’ятають, як людину, після якої в Україні з’явились дороги. Я дуже цього хочу, бо я збираюсь жити в Україні і після своєї каденції і хочу їздити по дорогах і щоб люди бачили, і мені не було соромно».

«Наша задача побудувати всі державні дороги, які об’єднають нашу країну, які будуть вітриною нашої європейської країни. А це 25 тисяч пріоритетних доріг. І я до кінця своєї каденції – скільки вона там буде, вирішує народ України – але я впевнений, що до кінця своєї каденції ми добудуємо усі державні дороги», – додав він.

Також президент пообіцяв збудувати 25 спортивних  майданчиків цього року та 210 приймальних відділень лікарень.

Кредити для бізнесу

Зеленський заявив, що незабаром в країні можна буде оформити іпотеку під 10%.

“Що стосується допомоги нашим громадянами через COVID-19. Все дуже непросто. Ми не друкуємо гроші. Ми не США… Щодо бізнесу, то ви знаєте, що програма “Доступні кредити “5-7-9%” запрацювала”, – сказав Зеленський.

Він наголосив, що зараз криза не в Україні, а у світі.

Для миру просто замало перестати стріляти

Зеленський за час президентства усвідомив, що питання врегулювання ситуації на Донбасі дійсно складне і мало “просто перестати стріляти”, як він говорив про це рік тому.

“Що стосується “просто перестати стріляти”: це складний процес. Я ніколи не закликав, щоб наша армія не відповідала … Я хотів показати всьому світу, що у нас сильна армія, але ми не провокуємо, ми захищаємо свою країну”, – заявив Зеленський.

Кучма попросив замінити його на Резнікова в Мінській групі

Президент підтвердив інформацію, що Леонід Кучма звертався до нього з пропозицією передати його повноваження у ТКГ Олексію Резнікову.

“Кучма казав, що зараз є Резніков, професійна людина, і він є  на всіх засіданнях у Мінську, він глибоко у процесі. Леонід Данилович сказав, що “давайте передамо всі мої повноваження Резнікову”. Це є правда”, – зазначив Зеленський.

Він додав, що переконав Кучму дочекатись оновлення складу делегацій від обох сторін і потім уже приймати рішення.

Куми у владі

Володимир Зеленський заперечує, що бере кумів у владу.

«Жодного кума чи військового друга я не буду призначати. Жодного кума чи військового друга я не призначив», – сказав Зеленський, відповідаючи на запитання журналіста УП, який процитував Зеленському його ж цитату річної давнини.

Саме так був змушений поставити свої питання кореспондент Букв

“Я обіцяв, що до влади прийдуть інші люди. І зараз ви питаєте, чому генпрокурор раніше не працював у Генпрокуратурі. Складне питання, не знаю навіть, як відповісти. Бо це нова людина”, – заявив Зеленський.

“Пан Єрмак не має досвіду як кінопродюсер (хай він мене пробачить). Він завжди був досвідченим юристом, має саме ту освіту, яка необхідна голові Офісу. Це Інститут міжнародних відносин, правознавство, міжнародне право. Пан Єрмак не є моїм кумом. Він є моєю довіреною особою. Я йому довіряю”, – наголосив Зеленський.

Згадав він і про свого помічника Сергія Шефіра.

“Шефір, так, допомагає, мені потрібні помічники. У мене їх аж два цих помічника: Марія Левченко, яка і була моїм помічником, коли я працював продюсером, і Сергій Шефір, якому я довіряю”, – продовжив президент.

“У нас кадровий голод у країні. Я не можу знайти зараз хорошого міністра культури. Ми разом із прем’єром шукаємо… Нам дуже складно знайти міністра освіти. Нам дуже складно знайти міністра енергетики, тому що яку б людину не взяли в галузі енергетики, наступного дня ЗМІ пишуть: це точно людина Ахметова, або людина Коломойського, або пана Пінчука. А скажіть мені, будь ласка: де у нас незалежні енергетики в країні, вони є? Дайте мені їх”, – наголосив Зеленський.

Розпуск Ради і вибори мера Києва

Президент не розганятиме Верховну Раду, поки вона голосуватиме потрібні йому законопроєкти.

«Поки фракція «Слуги народу» буде голосувати за важливі закони, поки це буде, поки ухвалюються важливі законопроєкти, я буду підтримувати партію «Слуга народу». Як тільки вони не будуть голосувати, будуть лобіювати інтереси тієї чи іншої комерційної групи, я не думаючи ні про що розпущу Раду», – сказав президент.

пресс-конференция_Зеленский_20 мая 2020_парк

фуршет для журналістів

На питання про те, кого він підтримає на виборах в Києві і чи будуть праймеріз, президент сказав: «Я в Києві буду підтримувати, чесно буду підтримувати кандидата в мери Києва від партії “Слуга народу”. Чи буде праймеріз? Буде. Чи будуть входити в праймеріз кандидати в мери Києва не тільки від “Слуги народу”? Обов’язково. Будуть і кандидати від “СН”, я маю на увазі ті, хто є депутатами, і будуть незалежні люди, які готові боротися на відкритому праймеріз на засіданні нашої фракції партії. Але хто буде кращий, того я підтримаю».

Хто ухвалює кадрові рішення

«Єрмак і Шефір не займаються кадровою політикою. Можуть бути присутні, коли ми кадрові питання обговорюємо з прем’єром. Чи спілкують я з ними щодо тієї чи іншої кандидатури – так. В основному проводить співбесіди прем’єр», – заявив Зеленський

«Чи залучені до цього правоохоронні органи? Так. І СБУ, коли надають мені довідки», – додав президент.

Плівки Єрмака

Президент назвав скандал навколо плівок Єрмака «пустою справою».

“Що стосується пана Єрмака, для мене це порожня справа. Я знаю, хто проводив ці записи.Я знаю, для чого. Я знаю, хто шантажував цими записами, хотів шантажувати менеособисто, щоб я зняв Єрмака“, – заявив він.

При цьому Президент сказав, що не готовий поки говорити, хто це зробив, тому що “йде слідство”, але закликав журналістів проаналізувати, хто вкидав цю інформацію.

Другий термін

«Я обіцяв один список, а зараз, коли ми працюємо… цей список поповнюється. Тому я і кажу – на весь список дійсно не буде достатньо одного терміну», – сказав президент на питання про те, чи вистачить йому одного терміну президентства.

«Я думаю, що будь-який Президент, який має відсоток 10 ,15, 16 на початок будь-якої кампанії передвиборчої, не має права іти в президенти України, просто не має права. Це значить одне – суспільство його не підтримує. Я казав, що іду на один термін. Я бачу, що робота складна, ніхто спасибі не скаже. Але якщо буде велика підтримка народу України, я можу про це подумати», – зазначив Зеленський.

Чим відрізняється від Порошенка

На питання, чи не шкодує він, що пішов у президенти, Зеленський відповів, що якби він не пішов, то переміг би Порошенко.

На уточнення, чим він відрізняться від Порошенка, Зеленський сказав: «Я всім відрізняюсь від Порошенка – як фізіологічно і як президент. Я чесна, порядна людина, яка дійсно “хворіє” цією країною, я, дійсно, може, не так гарно спілкуюсь українською мовою, як президент Порошенко, але я такий, який я є».

Стосунки з олігархами

«Я не є лобістом їхніх інтересів. Вони не можуть натиснути на мене, щоб поставити ту чи іншу людину на посаду. Мені здається, вони навіть не хочуть, чи бояться, чи розуміють, що немає сенсу в тому, щоб мені це пропонувати. Все що я можу запропонувати олігархам – рівні правила. І щоб вони працювали за законом», – заявив президент на питання про стосунки з олігархами.

«Вони хочуть контролювати певні напрямки, але це потроху змінюється…. У мене немає теплої ванни», – додав він.

Справа Гандзюк і Шеремета

«З приводу, хто вбив Катерину Гандзюк. Люди, які вбили, посаджені. Є питання, хто замовив. У нас є відповіді, ми знаємо, хто замовив. Зараз ця справа вже повністю передана до суду, і суд, я впевнений, дасть справедливий вирок і замовники сядуть за грати. Останній крок залишився – це суд. Суд повинен бути незалежним і надати незалежний вирок. Тиснути на суд не можемо, але будемо робити все, щоб все було дійсно справедливо», – сказав Зеленський.

«Що стосується справи Шеремета – вона більш складна. Однозначна вона чи ні? Я теж не знаю…

Зараз цю справу веде і відповідає за неї Арсен Аваков. Він це знає. Це його справа – і він відповідальний за результат цієї справи. Якщо доведе слідство і суд, що ті люди – вбивці, вони сядуть. Якщо ні, то будуть відповідати ті люди, які довели цю справу до суду, звинуватили невинних людей», – додав президент.

Скільки Аваков був міністром

«З приводу Арсена Борисовича Авакова. Арсен Аваков не є моїм кумом, не є моїм близьким товаришем, навпаки – у нього є близькі товариші, з якими я точно не товаришую. Чи потужний він міністр – так. Чи складна у нас зараз ситуація – вважаю, так. Але його відповідальність, ще раз хочу вам сказати – це справа Шеремета. Він почав цю справу і має довести її до кінця», – наголосив президент.

Кінець епохи бідності

“Кінець епохи бідності в Україні стовідсотково не настав. Він не може настати, коли криза у світі. Коли ви отримали бідну країну, ви повинні робити кроки, повинні її змінювати, і це буде, ми боремося за це. У нас немає просто так грошей, вони не падають з неба”, – сказав президент.

Коронавірус і медреформа

«Ми майстри спорту по боротьбі з коронавірусом», – заявив президент.

«COVID-19 показав — реформи не вийшло. І ми опинились просто медично голі. Голі перед таким викликом. Ось чому я кажу, що треба переглядати реформу», – сказав він.

Акції протесту

Президенту останнім поставили питання про те, чи не боїться він, що люди можуть перейти до більш агресивних акцій протесту.

«Переворотів в країні не треба. А якщо я не подобаюсь, то для цього ми прийняли закон про імпічмент, щоб не гинули люди більше.

Я нічого не боюся. Я нічого поганого не роблю. Я впевнений в тому, що роблю, навіть, коли роблю помилки».

Джерело: 
Вінницькі новини