Опозиція на продаж. Як у Вінниці на парламентських виборах Юлею Тимошенко торгували

Таку на перший погляд сенсаційну інформацію опублікував ресурс "Політична Арена Вінниччини", де періодично оприлюднюються дозовані інсайди з життя власників найвищих кабінетів влади та діяльності місцевого політикуму, пише news.vn.ua.

Для багатьох місцевих експертів, журналістів та людей причетних до політики інформація не стала новиною, адже про систему політичного бізнесу, яку давно налагодила і вдало використовує колишня вчителька російської мови, уродженка Жмеринки - Людмила Щербаківська, розмови ходять давно. Але зазначена інформація настільки чітко вписується в драматичні обставини парламентських виборів на Вінниччині за часи Януковича, з детальними подробицями комерційної угоди, що цілком заслуговує на довіру.

Офіційна підтримка "Об'єднаної опозиції" на мажоритарному окрузі №17 в 2012 році обійшлась Григорію Заболотному в 30 тисяч $.

Про це йдеться в матеріалів "Політичної Арени Вінниччини"

Тоді боротьба на окрузі розгорнулась між директором «Зернопродукт МХП» Миколою Кучером, екс-главою Вінницької обласної ради Григорієм Заболотним і екс-першим секретарем ЛКСМУ, екс-головою Вінницької ОДА, екс-нардепом, екс-головою Ради Міністрів АР Крим, екс-екс-ексом Анатолієм Матвієнком.

Всі троє йшли у якості самовисуванців, причому принципова «Батьківщина», у якої були непогані рейтинги в окрузі, власного кандидата рішуче не виставила. А усі інші 10 претендентів, щоб вони про себе не говорили, відігравали роль технічних помічників вищезгаданих осіб. В результаті запеклої боротьби з чорним піаром, підкупом, адміністративним ресурсом на прохання Петра Порошенка, Анатолій Матвієнко зняв власну кандидатуру на користь Григорія Заболотного, і основних конкурентів залишилось двоє: Кучер і Заболотний. Тоді штаб Заболотного використав останній шанс уйти у відрив - домовився про офіційне звання "єдиного кандидата від Об'єднаної опозиці". Зазначимо, що цей бренд тоді мав електоральну силу і провів у Верховну Раду навіть абсолютно випадкових людей. Домовився звісно не безкоштовно.

Об’єднана опозиція, як ми пам’ятаємо, на чолі з партією “Батьківщина” власного кандидата на округ “героїчно” не висунула. Але вже при кінці виборчої кампанії оголосила таким самовисуванця Григорія Заболотного. Ця обставина стала переламною, хоча і не основною запорукою перемоги Заболотного. Але вже під час цієї кампанії стало відомо, що така підтримка опозиції коштувала Григорію Заболотному (читай Петру Порошенко) 30 тисяч американських доларів. При чому, як стверджують очевидці та безпосередні учасники процесу, керівниця обласного осередку партії “Батьківщина” сумнозвісна Людмила Щербаківська не виходила на сцену доленосного для Заболотного віча, поки їй не вручили конверт з авансом в розмірі 10000 $.

І тільки після отримання гонорару піднялас на сцену і оголосила про підтримку Григорія Заболотного, що потім до кінця виборів активно юзав штаб Заболотного, - пише видання "Політична Арена Вінниччини".

В результаті численних баталій переможцем на окрузі став Григорій Заболотний, який вже на виборах у 2014 пройшов до парламенту по спискам партії Петра Порошенко.

Джерело: 
Вінницькі новини