Новорічні мишенята, дерев’яні підсвічники та листівки: у Вінниці відкрився ярмарок сувенірної продукції.

2 грудня з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю, у Вінницькому Експоцентрі відкрився ярмарок аксесуарів та сувенірної продукції «Душею створена краса». Ярмарок проводиться з метою популяризації виробів хенд-мейд, які виготовляють люди з інвалідністю.

Тут представлені різні hand-made вироби – найбільше мишок, символів 2020 року. Також вироби з дерева, переважно це підсвічники. Їх оздоблюють «дощиком», гілочками ялинки, шишками – все це розміщують на круглій круглій деревині. Коштують такі вироби від 50 гривень.

«Ми Вороновицький пансіонат для людей похилого віку та людей з інвалідністю. В майстерні виготовляємо вироби з підручних матеріалів. Завжди намагаємося робити щось оригінальне. На кожну прикрасу йде свій час. Наприклад, на створення новорічної корзинки йде до двох днів. На створення топіарі – три дні. Щоб створити таке деревце, ми його гіпсуємо, обклеюємо кавою, вирізаємо листочки з мішковини. Переважно таке деревце викотовляє три людини. Це доволі важка робота, ми її оцінюємо в 250 гривень. Коли ми на ярмарку продаємо вироби, ми купуємо на половину грошей цукерки, на іншу половину купуємо матеріали для виробів», – розповідає інструкторка з трудотерапії Людмила Єремейчик.

Також достатньо в’язаних речей, прикрас для волосся, дерев’яних листівок. В іншій залі торгово-промислової палати переважно їстівні продукти – торти, мед, сухофрукти. Сьогодні на ярмарку беруть участь близько 20 організацій та закладів соціальної сфери.

11 років ярмарок називався «Руками створена краса», у 2018 році назву змінили на «Душею створена краса». Таку ідею у 2017 році на закритті ювілейної виставки ініціювала Рая Панасюк.

«Напередодні новорічних свят – проведення ярмарку є актуальним. Цей день люди чекають, готуються протягом року. ця виставка – своєрідний підсумок року. Цього року збільшується кількість учасників і цього року в нас вже були деякі нюанси, як всіх розмістити у приміщенні торгово-промислової палати», – каже Олена Чорнобривенко, директорка центру реабілітації «Гармонія».

Сьогодні на відкритті ярмарку виступали танцювальні колективи, а також хоровий колектив з новорічними піснями, які виконували також мовою жестів.

«12 років підряд традиція проводити ярмарки з року в рік стає ще кращою, активнішою та цікавішою. Добре, що саме цю традицію сприймають люди всіх поколінь і напрямків. Те, що зроблено руками, мабуть, кожному своє до вподоби. Кожен розуміє ці вироби по-своєму. Всі щось можуть для себе цікаве сьогодні знайти, перебуваючи на виставці. До речі, в цьому році Вінниця – перша серед міст України, яке доступне для життя», – каже міський голова Сергій Моргунов.

Відзнаку від Доступно.ЮА Сергію Моргунову передала директорка ГО «Гармонія» Олена Чорнобривенко. Її розмістять у залі засідань міської ради.

Ярмарок буде тривати протягом трьох днів. Щодня буде багато концертних номерів, а також майстер-класи. Відвідати ярмарок можна з 10-ї години ранку до 18-ї.

Джерело: 
Вінницькі новини