Нацгвардієць, що захоплюється вишивкою, створив півтораметровий герб Вінниці – військову версію.

Солдат військової частини 3008 Назар Чекирда до Дня вишиванки вишив півтораметровий герб Вінниці. Над символом міста гвардієць працював майже тиждень. Таким чином чоловік хотів показати, що країна не може існувати без традицій та народних звичаїв. Аби гербу придати масштабності, замість ниток майстер використовував стрічку зеленого кольору. У військовій частині кажуть, що незабаром малий герб Вінниці з’явиться на рукавному шевроні нацгвардійців.

Про це повідомляє прес-служба військової частини 3008 Національної гвардії України.

«Зрозумів лиш одне – якщо робити, то робити те, що нас об’єднує. Вирішив вишити герб Вінниці, тільки військову версію. Ця техніка звичайна, називається шов вперед голкою, але замість ниток використав стрічку, стібки стали схожі на вишивку гладдю. Аби герб був контрастний вирішив залишити його кольору основи тобто білим, для чітких країв зробив обшивку контору, потім вишив напис « Національна гвардія України, військова частина 3008», – розповідає солдат строкової служби Назар Чекирда.

Назара Чекирду вишивати навчила мати. Гвардієць демонструє першу власноруч вишиту сорочку, виконана простим способом вишивання – хрестиком. Ці всі орнаменти – не просто для краси. У кожному стібку закодоване щось сакральне.

«Це мій оберіг. Тут закодоване багатство, достаток. Перший мій виріб. Ця сорочка мені дорога. В неї вкладено любов, душа. Для мене вишиванка - це як продовження традицій українського народу, а також стильний одяг, який не виходить з моди. Зазвичай я одягаю вишиванку на свята, а деколи просто для душі», – розповідає нацгвардієць.

Удосконалював особливості української вишивки нацгвардієць вже під час навчання у Кам’янець-Подільському коледжі культури і мистецтва. Там навчився володіти різними техніками вишивки.

«Вишиваю хрестиком, бісером, стібком, плетінням. Спочатку важко було зрозуміти саму техніку, тому, що вони подібні, але за значенням - різні. Вивчаючи історію виникнення цих різних видів вишивок, я зрозумів, що кожна вишивка - унікальна і має свою історію», – каже Назар Чекирда.

У сім’ї Чекирдів вишиванка святковий одяг. Кожен член родин має своє вишите українське вбрання. «Такий одяг особливий, він має своє значення. Кожна людина підбирає під себе свою вишиванку, наприклад у матері – сукня вишита у червоних кольорах, що означає любов, у батька – дві сорочки: одна чорна, вишита білими нитками, її символічне значення – чистота і правда, інша – біла, вишита золотистими – нитками, це говорить про радість та благополуччя».

Щоправда цього року вишивати Назару довелося в армійських умовах. Пів року тому солдата строкової служби призвали до лав Національної гвардії України. У роті його називають «поціновувач вишиванок». У планах гвардійця створити виставку українських сорочок усіх регіонів України.

Джерело: 
Вінницькі новини