Міжнародний освітній соціально-культурний проєкт “The future of Europe” презентує документальну виставу для підлітків

Громадська організація «ВІДЛІК ПРОДЖЕКТС», що займається реалізацією соціально-культурних, освітніх та мистецьких проєктів, з метою розвитку та введення в світовий контекст сучасного українського мистецтва, активізації молодого покоління в розбудові громадянського суспільства, організовує проєкт «The Future Of Europe».

The Future of Europe – міжнародний освітній соціально-культурний проєкт для підлітків зі східної України (Донецька та Луганська області) та західної Німеччини. Учасники проєкту разом з українськими та закордонними менторами створили виставу від і для підлітків, яка буде показана в державних театрах в 16 містах України та на двох міжнародних фестивалях.

«Майбутнє Європи» - вистава 15 підлітків, дитинство яких пройшло на Донбасі. З яких пазлів воно склалося, ким вони хочуть бути, яким бачать Європу, які питання ставлять дорослому світу - про це і інше у виставі. Це спроба щирої розмови про бажання нового покоління українців та німців, та дискусії після з глядачем в кожному місті, де відбудеться показ.

В серпні 2019 року всі учасники побували у м. Кельні, Німеччина. Де під час мистецьких воркшопів та спілкування зі своїми однолітками, формували тексти для вистави, самостійно обираючи теми та висловлювання, які важливі для них.

Створення самої документальної вистави відбувалось з Києві під час творчого табору.

Вистава орієнтована на глядацьку аудиторію від 14 до 20 років. Після кожного показу проводитиметься обговорення та відкриті дискусії. Кураторами вистави є Андрій Май від України та Світлана Фурер від Німеччини, керівниця проєкту Євгенія Відіщева.

З 2 по 12 жовтня учасники відправляються в автобусний тур з показом вистави у 9 містах з Західної, Південної та Центральної України:

2 жовтня / Київ / Goethe-Institut / work-in-progress

3 жовтня / Рівне / Рівненський академічний обласний театр ляльок

4 жовтня / Луцьк/ Волинський академічний обласний театр ляльок

5 жовтня / Львів / Львівський академічний обласний театр ляльок

7 жовтня / Івано-Франківськ / Івано-Франківський національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка

8 жовтня / Хмельницький / Хмельницький академічний обласний театр ляльок «Дивень»

9 жовтня / Вінниця / Вінницький обласний будинок учителя

10 жовтня / Одеса / 11 жовтня / Миколаїв / Чорноморський національний університет ім. Петра Могили

12 жовтня / Херсон / Херсонський обласний академічний музично-драматичний театр ім. Миколи Куліша

Перший показ вистави в форматі work-in-progress також відбудеться на міжнародному освітньому драматургічному фестивалі «Тиждень Young» в рамках фестивалю «Тиждень актуальної п’єси» в м. Київ 2 жовтня.

Проєкт планується , як сталий. Отже , наступного року сьогоднішні глядачі зможуть бути обраними до нової програми , побувати у Франції, та так само поділитися своїми креативними думками з однолітками, під час новоствореної вистави.

 

 ВХІД ВІЛЬНИЙ* *за попередньою реєстрацією:
https://forms.gle/rQpWyT5irq9a6oXx9

Джерело: 
Вінницькі новини