Друга хвиля: поширення коронавірусу на Вінниччині в динаміці та графіках

Перший випадок коронавірусної хвороби SARSr-CoV-2 на Вінниччині зафіксовано 25 березня 2020 року. З того часу на Вінниччині офіційно зареєстровано 654 випадки інфікування, 355 людей вже одужало, а шестеро – померло від коронавірусної хвороби. 

У цій публікації, оперуючи виключно офіційними даними Міністерства охорони здоров’я, Вінницького обласного лабораторного центру, а також даними, отриманими у Вінницькій міськраді, журналісти сайту Вежа дослідили кілька речей та явищ:

– Як поширюється захворюваність в динаміці на території області.

– Чи ефективно Вінниччина бореться з хворобою у порівнянні з іншими регіонами країни.

– Чи є динаміка поширення коронавірусу на Вінниччині аналогічною з динамікою по країні.

 

То був не пік

У минулому нашому аналізі поширення коронавірусу на Вінниччині ми відзначили, що після перших трьох тижнів з моменту виявлення вірусу на території області, кількість нових випадків захворювання постійно спадала. Так, якщо в середині квітня спостерігалося від 17 до 38 нових випадків щодня, то в останніх числах місяця добові показники не часто перевищували понад десять нових випадків щодня. Це гарно видно на графіку:

Однак в останні дні ситуація кардинально змінилася. Наразі ми спостерігаємо не лише тенденцію до зростання рівня захворюваності, але й нові добові рекорди. Так, попередній рекорд, встановлений 16 квітня – 38 випадків за добу – був оновлений 13 травня, коли було зафіксовано вже 48 випадків протягом 24 годин. 

Крім того слід зауважити, що така тенденція зберігається з другого тижня травня. Ще один важливий аспект: якщо раніше Вінниччина показувала спадання рівня захворюваності на тлі його зростання загалом по країні, то наразі ситуація протилежна: захворюваність в країні ніби виходить на так зване плато, коли щоденна кількість нових випадків певним чином стабілізується. Проте у Вінницькій області ситуація зараз зворотня – кількість нових випадків зростає.

Ця тенденція також краще зрозуміла, якщо ми порівняємо два графіки за однаковий період: всеукраїнські показники з показниками Вінницької області.

 

+3 позиції в рейтингу областей

У той же час, як не дивно, у своєрідному “рейтингу” областей Вінниччина покращила свої позиції. Якщо станом на 30 квітня Вінницька область перебувала на дев’ятій позиції з 417 випадками коронавірусу, то наразі, попри зростання загальної кількості випадків до 654, наш регіон перебуває на 12 місці.

В такого роду рейтингу чим нижча позиція – тим краще для епідемічної ситуації в регіоні.

“Рейтинг” областей станом на 30 квітня 2020 року:

 

Ситуація станом на 14 травня 2020 року: 

 

Тенденція до одужання

Проте попри зростання темпів поширення хвороби, Вінниччина водночас і порівняно ефективно рятує тих, хто вже захворів. Справді, в області вже зафіксовано шість летальних випадків, проте водночас – 355 випадків одужання із 654 випадків інфікування загалом. Тобто в області одужала вже понад половина виявлених інфікованих, а точніше – 54%.

Це – четвертий результат в Україні, у відсотковому співвідношенні до загальної кількості тих, хто інфікувався, краще справи йдуть лише на Кіровоградщині, Полтавщині та в Херсонській області.

 

Пандемія без епідемії

Усе пізнається в порівнянні, тож якщо когось лякають сотні хворих людей на Вінниччині, мусимо зауважити, що насправді йдеться про 0,04% населення області, в яких виявлено коронавірус. Таке ж приблизне співвідношення й у масштабах країни. Рівень смертності на Вінниччині від коронавірусу – менше 1%, а в масштабах країни – 2,7%.

Мало це чи багато – розмірковувати може бути навіть неетично. Проте точно потрібно ставити перед собою інші запитання: чи є (і чи були) доречними ті вбивчі для економіки обмеження, які були застосовані в країні? Чи є в них епідемічна, а не політична, логіка особливо зараз?

І чи здатен уряд контрольовано вийти з карантину, з огляду на очевидну неконтрольованість входження в нього.

Джерело: 
Вінницькі новини