Вінничани організували доставку обідів для одиноких, стареньких та людей з інвалідністю

В умовах карантину вінницька “Виїзна кухня по-домашньому” за свій кошт готує обіди для людей з інвалідністю, самотніх та пенсіонерів. Тих, кому це потрібно, знаходять через Фейсбук, а з доставкою допомагають волонтери, повідомляє сайт Вежа

Сьогодні, 24 березня, такі обіди вперше завезуть 50 людям, які до них звернулися. Для них готують червоний борщ, макарони зі свининою, а також салат: “Бурячок”, або “Пекінський”.  Надалі подібні обіди планують готувати двічі на тиждень.

 

Ми продовжуємо пошук одиноких, літніх людей, людей з інвалідністю, які дійсно не можуть в цей час дозволити собі елементарні речі. Ми організовуємо доставку безкоштовних обідів! Будь ласка, якщо ви знаєте таких, повідомте нам, – написала Надія Смакота в одній із вінницьких груп у Фейсбуці. 

 

Ми зв’язалися з пані Надією, але вона посоромилася називати справжнє прізвище. Каже, не хоче на такому піаритися. З її слів, вони просто подивилися з чоловіком новини, поговорили про те, що багато людей в умовах карантину залишилися самі, і вирішили їм допомогти, чим можуть.

Оскільки вони мають невеличкий сімейний бізнес (виїзна кухня та доставка комплексних обідів), то вирішили двічі на тиждень безкоштовно готувати обіди для потребуючих категорій населення.

Жінка розповіла, що тільки за вчора вони отримали 68 заявок на доставку таких обідів. Телефонували люди, які знають самотніх стареньких; телефонували пенсіонери (наприклад, жінка у якої лежачий син після інсульту); люди з інвалідністю (сім’я 40-річних, які мають інвалідність 1 та 2 групи), навіть мами-одиночки (багатодітна жінка, в якої помер чоловік).

Пані Надія розповіла, що за один раз вони готові пригостити смачним обідом лише 50 людей, тому іншим 18-м, хто залишив заявки, обіди завезуть у суботу. Також на наступний вівторок вони вже мають замовлення для 30 людей (від територіального центру соціального обслуговування).

Зі слів жінки, вони сподівалися, що зможуть самотужки розвозити обіди, але є багато заявок, і їм зголосилися допомогти волонтери. Відтак, сьогодні їжу будуть доставляти на чотирьох автомобілях.

Також пані Надія розповіла, що багато хто запитував, чи можна перерахувати гроші на картку, щоб допомогти з покупкою продуктів, але вона категорично відмовляється. Каже: “Якщо хтось хоче допомогти, може привозити продукти, я цілий день на роботі. Можна допомагати з доставкою обідів, але гроші я ні від кого не братиму”. 

Для тих, хто потребує допомоги, і для тих, хто хоче допомогти, контактний номер телефону пані Надії: (068) 733 02 53. 

 

Джерело: 
Вінницькі новини